Rekrutacja na zamknięte szkolenia krajowe

Rusza ostatnia rekrutacja na szkolenia realizowane w ramach projektu „Dostępna Politechnika Łódzka” (zadanie 8). Są one skierowane do pracowników Politechniki Łódzkiej i mają na celu rozwój ich kompetencji w zakresie dostępności.

Zrealizowane dotychczas szkolenia cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz spotkały z bardzo dobrym przyjęciem ze strony uczestników. W bieżącej rekrutacji pracownicy PŁ będą mogli wybrać interesujące ich szkolenia spośród następujących tematów:

• Kształcenie studentów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
  • Metody aktywizujące w pracy nauczyciela akademickiego,
  • Metody pracy w procesie dydaktycznym – umiejętności niezbędne w pracy nauczyciela akademickiego,
  • Przygotowania i opracowania raportu o stanie zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami,
  • Przygotowania, opracowania i wdrażania planu działania na rzecz poprawy zapewniania dostępności,
  • Warsztaty „Sposoby obsługi osób z niepełnosprawnościami”,
  • Warsztaty rozwijające postawy równościowe,
  • „Narzędziownik” pracownika uczelni – jak ułatwić sobie pracę przy użyciu narzędzi cyfrowych,
  • Tworzenie dokumentów dostępnych cyfrowo oraz Poznaj świat osób
    z niepełnosprawnościami.

Szczególnie gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach „Sposoby obsługi osób
z niepełnosprawnościami”, dzięki którym uczestnicy zapoznają się z najważniejszymi informacjami dot. osób o różnych rodzajach niepełnosprawności i innych ograniczeniach oraz ze sposobami komunikowania się z nimi. Warsztaty te mają również na celu uświadomienie możliwych błędów w komunikacji, a także uwrażliwienie na indywidualne potrzeby wynikające z rodzaju niepełnosprawności – szczegółowe informacje o warsztatach

Szkolenia zostały zaplanowane na semestr zimowy 2023/2024 i większość z nich zostanie przeprowadzona w formule online.

Rekrutacja będzie trwała do 10 października 2023 r. Aby zgłosić się na szkolenie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wszystkie informacje dotyczące zakresu szkoleń oraz ich terminów, a także formularze zgłoszeniowe znajdują się TUTAJ. Osoby zainteresowane zachęcamy również do zapoznania się z Regulaminem uczestnictwa oraz Zasadami rekrutacji.